Dentyści podarowali uśmiechy niepełnosprawnym dzieciom

W środę 20 kwietnia podlascy dentyści przekazali podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. W. Kikolskiego w Białymstoku zapakowane w kilka pokaźnej wielkości kartonów rzeczy, które udało się im zebrać w ramach prowadzonej przez niemal cały kwiecień przedświątecznej akcji charytatywnej pod hasłem “Podaruj uśmiech”.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjątkowego, bo jedynego w kraju przedsięwzięcia był Kazimierz Klimczuk szef firmy Dentomax, która na co dzień współpracuje z niemal wszystkimi podlaskimi gabinetami stomatologicznymi.

Ośrodek opiekuje się dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej – łącznie to ok. 140 osób. Akcja trwała od 4 kwietnia.

– W tym czasie zbiórka odbywała się w naszej siedzibie oraz w 14 gabinetach stomatologicznych – głównie z Białegostoku i najbliższych okolic, ale też np. z Bielska Podlaskiego czy Hajnówki. Dodatkowo, od 8 kwietnia w Dentomaxie miał miejsce kiermasz ozdób wielkanocnych, własnoręcznie wykonanych przez małych artystów z ośrodka. Dochód z kiermaszu to grubo ponad 800 złotych – informuje Kazimierz Klimczuk z Dentomaxu.

Pomimo tego, że „Podaruj uśmiech” było akcją środowiska stomatologicznego, w praktyce mógł w niej wziąć udział każdy. Zbierano takie rzeczy jak: środki czystości, jednorazowe sztuće, przybory do higieny jamy ustnej, artykuły papiernicze, gry, zabawki, słodycze – czyli wszystko, czego na co dzień brakuje wychowankom placówki.

– Jesteśmy wdzięczni lekarzom, za wsparcie jakiego już po raz drugi nam udzielają. Nasze potrzeby są ogromne. Wychowankom ośrodka, którzy w większości pochodzą z bardzo ubogich i patologicznych rodzin brakuje wielu podstawowych artykułów, więc każda forma dodatkowej pomocy jest dla nas niezwykle cenna – przyznała Maria Baluk, dyrektor placówki.

Zdaniem szefa Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów, dra Romualda Knasia warto ten projekt rozwijać i kontynuować w przyszłości. – Dentyści już po raz drugi stanęli na wysokości zadania i dowiedli, że chcą i potrafią pomagać – dodał.

Była to już druga edycja tej wyjątkowej i unikalnej akcji charytatywnej prowadzonej przez środowisko podlaskich dentystów. Po raz pierwszy zorganizowano ją przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem. Partnerami przedsięwzięcia było – podobnie jak poprzednio Podlaskie Stowarzyszenie Stomatologów i po raz pierwszy przyszli dentyści z UMB, działający w Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii.

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=1059665383

hastagi na stronie:

#dentalux szczoteczka elektryczna #dentalux szczoteczka

Tags , ,

Related posts

Top