Ochrona zębów Uśmiech

Wizyta u dentysty

Nie bolą Cię zęby i od jakiegoś czasu nie masz z nimi żadnych problemów? To bardzo pocieszające, ale wizyta u stomatologa nie zaszkodzi. Dlaczego? Ponieważ do stomatologa powinno się chodzić nie tylko wtedy, kiedy boli ząb, ale również do kontroli. Taka wizyta u dentysty powinna mieć miejsce raz na pół roku.

Kiedy zęby są zdrowe i nic im nie dolega, możesz się cieszyć. Ale co w sytuacji, kiedy dentysta powie, że powinieneś przyjąć na leczenie któregoś z zębów? Wtedy od razu umów się na wizytę. To dobrze, że lekarz zauważył ubytek teraz, póki jest niewielki, niż miałoby się to stać za rok czy nawet później, o ile do tej pory wytrzymałbyś z bólem zęba. Mała ubytek jest łatwiejszy do leczenia, a Ciebie czeka mniej bólu.

Z dziećmi także powinno się chodzić co jakiś czas do kontroli. W szkole nie zawsze są organizowane przeglądy stomatologiczne. Dowiedz się, czy Twoje dziecko ma przynajmniej raz wroku taki przegląd u szkolnego dentysty. Jeśli nie, weź sprawę w swoje ręce i zaproponuj coś takiego na zebraniu rodziców, albo zaprowadź sama dziecko do dentysty.

hastagi na stronie:

#stomatolog online

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
12 lat temu

Witam!
Mam problem z SSŻ, takie klikanie w stawie. Da się to wogóle wyleczyć? I co mam powiedzieć dentyście jak do niego pójdę?

Justyna
12 lat temu

Witam!
Mam problem z SSŻ, takie klikanie w stawie. Już tak od dawna… Co mam powdzieć dentyście jak do niego pójdę?
Justyna

Ola
Ola
12 lat temu

Kilka dni temu miałam włożony tlenek cynku do zęba, zauważyłam że jest on pęknięty czy musze poprawić to, czy nic się nie stanie jeżeli będzie tak przez czas aż do zdjęcia?