Ciekawostki Dziecko u dentysty Jak myć zęby Ochrona zębów Pasty do zębów Pielęgnacja zębów u dzieci Próchnica Szkliwo Uśmiech

Szczoteczka elektryczna czy zwykła?

Jeśli masz do wyboru mycie zębów szczoteczką tradycyjna lub elektryczną, wybierz tę drugą. Szczoteczka elektryczna o wiele lepiej czyści zęby. photo credit: fdecomiteFoto: Autor: fdecomite

Jeśli masz do wyboru mycie zębów szczoteczką tradycyjna lub elektryczną, wybierz tę drugą. Szczoteczka elektryczna o wiele lepiej czyści zęby.

Creative Commons License photo credit: fdecomite
Foto: Autor: fdecomite
Dlaczego? Ponieważ czyści je dokładniej niż ludzka ręka, choćby była najbardziej wyćwiczona. Szczoteczki elektryczne mają zwykle małe główki. To także nie jest bez znaczenia. Mniejsza szczoteczka może dotrzeć nawet do tych miejsc, gdzie duża nie maiłaby szans.

szczoteczka-do-zebow300.jpg

Jeśli kupujesz elektryczną szczoteczkę do zębów, wybierz taki model, który powiadamia Cię sygnałem dźwiękowym, że minęły trzy minuty mycia zębów, albowiem zęby właśnie powinno się myć min. Trzy minuty.

Creative Commons License photo credit: Thomas Hawk
Foto: Autor: Thomas Hawk

W krótszym czasie pasta do zębów jeszcze nie zdąży zadziałać, a Ty ją już wypłuczesz. Jeśli ktoś używa tradycyjnej szczoteczki do zębów, po chwili traci cierpliwość przy myciu zębów już po minucie. Natomiast użytkownicy szczoteczek elektrycznych są w stanie używać ich przez trzy minuty i dłużej.

Co Cię powstrzymuje przed zakupem szczoteczki elektrycznej? Może cena? Nie jest ona taka wysoka. W dodatku, szczoteczki te ciągle tanieją.

Creative Commons License photo credit: Delgoff.
Foto: Autor: Delgoff.

A wady? Niepozytywne jest to, że skomplikowana konstrukcja główki powoduje, że łatwiej gromadzą się tam resztki pasty i mnożą bakterie. Końcówkę szczoteczki trzeba więc dobrze płukać pod bieżącą wodą i wymieniać mniej więcej co sześć tygodni. Jednak zwykłą szczoteczkę też należy wymieniać co jakiś czas, o czym często zapominamy.

Creative Commons License photo credit: daviddesign
Foto: Autor: daviddesign

hastagi na stronie:

#prokudent szczoteczka elektryczna #prokudent #szczoteczka elektryczna dentalux #szczoteczka elektryczna czy zwykła #prokudent szczoteczka elektryczna opinie #prokudent szczoteczka #najlepsza szczoteczka elektryczna 2011 #szczoteczka elektryczna opinie 2011 #szczoteczka elektryczna #szczoteczka prokudent

A to już wiesz?  questions cat owners need to ask themselves before purchasing cat health insurance for thier pet

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy