Wiadomości branżowe

Jakie suplementy najczęściej stosują kobiety w ciąży?

Probiotyki doustne z bakteriami kwasu mlekowego (Lactobacillus), są jednymi z najczęściej stosowanych suplementów przez kobiety w ciąży. Pomagają utrzymywać w prawidłowym stanie florę bakteryjną pochwy i układu moczowego. Są bezpieczne, a ich korzystne działanie potwierdzają dowody naukowe, tzw. Evidence Based Medicine.Przyszłe mamy patrząc na wyniki badań wykonywanych w
Teaser

Probiotyki doustne z bakteriami kwasu mlekowego (Lactobacillus), są jednymi z najczęściej stosowanych suplementów przez kobiety w ciąży. Pomagają utrzymywać w prawidłowym stanie florę bakteryjną pochwy i układu moczowego. Są bezpieczne, a ich korzystne działanie potwierdzają dowody naukowe, tzw. Evidence Based Medicine.

Przyszłe mamy patrząc na wyniki badań wykonywanych w trakcie ciąży, mogą zauważyć podwyższone pH pochwy. Zwykle to naturalny efekt zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Stan ten może sprzyjać zaburzeniu flory bakteryjnej.

Probiotyki ginekologiczne w ciąży

Wzrost intymnego pH w ciąży często wiąże się ze spadkiem ilości „pożytecznych" bakterii probiotycznych z gatunku Lactobacillus, które zapewniają intymną równowagę i barierę przeciw szkodliwym mikroorganizmom. Dlatego ważne jest ich uzupełnianie, najlepiej drogą doustną. Probiotyki ginekologiczne z odpowiednim rodzajem bakterii kwasu mlekowego są często polecane przez ginekologów w ramach suplementacji podczas ciąży.

Probiotyki i korzyści w ciąży

Doustne probiotyki ginekologiczne mają tę przewagę nad dopochwowymi, iż zapewniają podwójną osłonę, kolonizując zarówno układ pokarmowy, jak i miejsca intymne. Jedną z ważnych korzyści stosowania probiotyków doustnych, wymienianą przez położników*, jest utrzymywanie naturalnej flory bakteryjnej pochwy, zapewniającej długotrwałą ochronę, tak potrzebną podczas ciąży.

- „Ginekolodzy podkreślają, że skuteczny probiotyk w ciąży to taki, który zawiera bakterie szczepów najbardziej zbliżonych do mikroflory intymnej polskich kobiet, np. w probiotyku doustnym Trivagin. To suplement diety zawierający kwas mlekowy w wygodnej postaci doustnych kapsułek." – mówi Monika Gąska, Group Brand Manager.

Doustny probiotyk ginekologiczny dla ochrony flory bakteryjnej pochwy – Trivagin dostępny jest w opakowaniach 10 oraz 20 kapsułek w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

*za „Korzyści kliniczne stosowania suplementów diety w ciąży w świetle Evidence Based Medicine", GinPolMedProject 3 (25) 2012

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO - przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Jak radzić sobie z bólem nóg?
< 235671" >
Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy