Wizyta u dentysty

Nie bolą Cię zęby i od jakiegoś czasu nie masz z nimi żadnych problemów? To bardzo pocieszające, ale wizyta u stomatologa nie zaszkodzi. Dlaczego? Ponieważ do stomatologa powinno się chodzić nie tylko wtedy, kiedy boli ząb, ale również do kontroli. Taka wizyta u dentysty powinna mieć miejsce raz na pół roku.

Kiedy zęby są zdrowe i nic im nie dolega, możesz się cieszyć. Ale co w sytuacji, kiedy dentysta powie, że powinieneś przyjąć na leczenie któregoś z zębów? Wtedy od razu umów się na wizytę. To dobrze, że lekarz zauważył ubytek teraz, póki jest niewielki, niż miałoby się to stać za rok czy nawet później, o ile do tej pory wytrzymałbyś z bólem zęba. Mała ubytek jest łatwiejszy do leczenia, a Ciebie czeka mniej bólu.

Z dziećmi także powinno się chodzić co jakiś czas do kontroli. W szkole nie zawsze są organizowane przeglądy stomatologiczne. Dowiedz się, czy Twoje dziecko ma przynajmniej raz wroku taki przegląd u szkolnego dentysty. Jeśli nie, weź sprawę w swoje ręce i zaproponuj coś takiego na zebraniu rodziców, albo zaprowadź sama dziecko do dentysty.

hastagi na stronie:

#stomatolog online

Top